Bielawa otrzymała strategię rozwoju energetycznego

eko-gmina_1Podczas świdnickiego Kongresu Regionów odbyło się uroczyste przekazanie wybranym gminom strategii energetycznych, wskazujących konkretne kierunki rozwoju w zakresie zarządzania energią. W tym elitarnym gronie znalazła się również Bielawa, która w tej dziedzinie ma już pierwsze sukcesy. Dokumenty odebrał podczas uroczystości na rynku w Świdnicy burmistrz Bielawy Ryszard Dźwiniel.

 

 

 

Strategie warte kilkadziesiąt tysięcy złotych, które bezpłatnie otrzymała Bielawa, zostały opracowane w ramach projektu Eko-gmina.

- Dokumenty, które otrzymaliśmy to konkretne działania prowadzące do zmiany naszego miasta w "Ekogminę". Opracowana strategia rozwoju energetycznego, pozwoli nam na zwiększenie udziału wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie Bielawy, racjonalnie zarządzać energią w mieście oraz poprawić naszą efektywność energetyczną - powiedział burmistrz Ryszard Dźwiniel.

kongres 4eko

Podczas II ogólnopolskiego Kongresu Regionów Pełnomocnik Bielawy ds. zarządzania energią, Kamil Wojciechowski uczestniczył na zaproszenie Tauron Polska Energia w panelu dyskusyjnym, dotyczącym współpracy dostawców energii z samorządami i rozwoju bezpieczeństwa energetycznego gmin.

W debacie uczestniczyli również: Ireneusz Perkowski - Prezes Zarządu Tauron Polska Energia i Tomasz Wieczorek - Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii.

W trakcie debaty omówiono tematy związane z efektywnym gospodarowaniem energią w samorządach m. in. na przykładzie zarządzania energią w gminie Bielawa.