„DOBRA ENERGIA” W SAMORZĄDACH LOKALNYCH

Wystawa 25 plakatów prezentujących nowoczesne i przyszłościowe rozwiązania związane z oszczędnością energii i wykorzystaniem jej odnawialnych źródeł wdrożone w polskich miastach i gminach, które przystąpiły do Porozumienia Burmistrzów.

16 z nich opracowano i wydano w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie projektu „Apetyt na klimat – ekologiczne menu polskich gmin” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wystawa była wielokrotnie prezentowana w całej Polsce (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Katowicach, Jaśle, Łodzi, Niepołomicach, Dzierżoniowie) podczas konferencji, seminariów, warsztatów i dni energii i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników.

UWAGA: Istnieje możliwość wypożyczenia wystawy – jeżeli planujecie Państwo wydarzenia, które można wzbogacić prezentacją wystawy, prosimy o kontakt z biurem Stowarzyszenia w celu ustalenia szczegółów jej wypożyczenia.

Parametry techniczne: 25 roll-up’ów o wymiarach 1m x 2m, zapakowane w pudełka o wymiarach 110 x 15 x 25 cm. Masa jednego roll-up’u – 7kg.

 

Dobra Energia

Wystawa ukazuje działania 9 polskich i 11 ukraińskich miast, sygnatariuszy Porozumienia Burmistrzów, w zakresie efektywnego zarządzania energią. Stanowi ona zatem zbiór najlepszych z możliwych „dobrych praktyk” dla tych miast i gmin, które chciałyby przystąpić do tej inicjatywy.

Wystawa została przygotowana w ramach projektu „Dwa kraje – jeden program oszczędzania energii czyli polsko-ukraińska współpraca na rzecz ponadnarodowej inicjatywy Komisji Europejskiej pn. Porozumienie Burmistrzów (Covenant of Mayors)” współfinansowanego w ramach programu polskiej pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2010 r.

Aby obejrzeć wystawę – kliknij tutaj.

5 6