II Warszawski Dzień Energii

Warszawa DzieciomW dniu 31 maja 2015 (niedziela) w godz. 11.00 - 18.00 na terenie parku Agrykola w Warszawie odbędzie się druga edycja Warszawskiego Dnia Energii, objętego Patronatem Honorowym: Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Ministerstwa Gospodarki, Sejmu RP. Jest to wydarzenie włączające stolicę w Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii. Tegoroczna impreza plenerowa ma charakter naukowo – edukacyjny i będzie poświęcona idei smart cities, efektywności energetycznej, ochronie klimatu, energetyce miejskiej oraz zagadnieniom elektrycznego transportu miejskiego.

W programie przygotowano liczne atrakcje: gry i konkursy ekologiczne; ciekawe eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez uczniów warszawskich szkół w ramach warsztatów realizujących program „Warszawska ENERGIA – od poznania do EKO-działania”; prezentacja samochodów, rowerów i skuterów elektrycznych oraz najnowszych rozwiązań technologicznych wspierających zapobieganie zmianom klimatycznym i ich skutkom; wycieczki do obiektów energetycznych: Elektrociepłowni Siekierki i Przepompowni Batory.

Warszawski Dzień Energii na stałe wpisał się w warszawski kalendarz - po raz drugi spotkamy się aby pogłębiać naszą wiedzę, nasze zrozumienie problemów środowiska, w tym zagrożeń klimatycznych w powiązaniu z funkcjonowaniem i rozwojem nowoczesnej energetyki. Chcemy też aby ten dzień był okazją do dobrej zabawy dla wszystkich pokoleń Warszawiaków” - podkreśla Leszek Drogosz - Dyrektor Biura Infrastruktury w Urzędzie m.st. Warszawy.

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii do tej pory zorganizowano:

  1. Wyjazd roboczy do elektrowni Bełchatów i do elektrowni wiatrowej Kamieńsk – 20.05.2015
  2. Seminaria:

Partnerzy: PGNiG Termika, Veolia Energia Warszawa S.A., PGE, BASF, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec

Patroni medialni: TVP Warszawa i Polskie Radio RDC

Partnerzy medialni: Ursynow.tv, Radio Warszawa, CIRE.PL ,Przegląd stołeczny, Warszawski Serwis Prasowy, Dzieckowwarszawie.pl, Gramwzielone.pl

Więcej informacji: http://infrastruktura.um.warszawa.pl http://ursynow.tv/category/wde/

Facebook: Warszawski Dzień Energii