Capable modulesNowy kurs szkoleniowy przygotowany w ramach projektu CaPABle (pełna nazwa: Budowanie potencjału władz publicznych w obszarze renowacji budynków użyteczności publicznej, finansowanego z programu Erasmus+), dla urzędników miejskich, techników, administratorów i wszystkich zainteresowanych tematyką dekarbonizacji budynków, jest już bezpłatnie dostępny online.

Materiały szkoleniowe zostały opracowane w celu podniesienia kompetencji i rozwijania umiejętności podmiotów publicznych i prywatnych w zakresie działań zmierzających do poprawy charakterystyki energetycznej budynków publicznych.

Zużywanie w nich mniejszej ilości energii to nie tylko ulga dla budżetów publicznych, ale także sposób na ograniczenie emisji, które potęgują zmianę klimatu. Efektywność energetyczna budynków publicznych stała się strategicznym priorytetem UE zwłaszcza obecnie, gdy Covid i wojna spowodowały wzrost cen energii, a zmiany klimatyczne manifestują się z coraz większą intensywnością.

Kurs Capable obejmuje 5 obszarów tematycznych:

  • Moduł 1: Prawodawstwo i regulacje
  • Moduł 2: Standardy efektywności energetycznej i zasady gospodarki o obiegu zamkniętym
  • Moduł 3: Fundusze i finansowanie
  • Moduł 4: Systemy zarządzania projektami
  • Moduł 5: Dobre praktyki i studia przypadków

Test po ukończeniu każdego modułu pomoże zweryfikować zdobytą wiedzę, a jego rozwiązanie pozwoli uzyskać certyfikat (w j.angielskim), który zostanie wysłany na adres mailowy użyty przy rejestracji.

Każdy użytkownik kursu będzie mógł zarejestrować się na platformie e-learningowej projektu CaPABle po wygenerowaniu osobistego hasła, które umożliwi mu dostęp jego indywidualnej ścieżki szkoleniowej i modułów przygotowanych w formie prezentacji w oficjalnych językach projektu, w tym również po polsku.

W ramach tego projektu planujemy także opracowanie dla decydentów szczebla lokalnego i regionalnego oraz krajowego rekomendacji pomocnych w stymulowaniu procesu efektywnej renowacji budynków publicznych, a także osiągnięciu krajowych celów w zakresie ich dekarbonizacji.

Jeśli zechcą Państwo podzielić się z nami swoimi doświadczeniami, uwagami, refleksjami czy propozycjami zmian i usprawnień w tym zakresie, które moglibyśmy uwzględnić w przygotowywanych rekomendacjach, zapraszamy i zachęcamy do ich przesyłania do końca marca na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem w temacie wiadomości: „Rekomendacje Capable”.