Zapraszamy do lektury i korzystania z 3 broszur informacyjnych, adresowanych do mieszkańców gmin, użytkowników szkół i zarządców budynków. Zostały one opracowane i wydane w ramach projektu „Ślad wodny jako narzędzie edukacji, integracji i podejmowania inicjatyw na rzecz ochrony zasobów wodnych w miastach”. Oprócz ogólnej wiedzy nt. zasobów wodnych na świecie i w Polsce broszury zawierają dobre praktyki i wskazówki dotyczące racjonalnego gospodarowania wodą w mieście oraz możliwości jej oszczędnego wykorzystywania w szkołach i gospodarstwach domowych. Każdy z nas może zapobiegać marnowaniu wody, zaczynając od wprowadzenia w swoim domu kilku prostych zasad, które można znaleźć w naszych publikacjach.

Z broszur tych dowiedzą się również Państwo, czym jest ślad wodny oraz jak go wyznaczyć m.in. z pomocą kalkulatora śladu wodnego stworzonego w ramach projektu. 

Wprowadzanie właściwych nawyków jest kluczowe w oszczędzaniu wody oraz własnych wydatków, dlatego zachęcamy do zgłębiania wiedzy i przekazywania jej innym. Nasza przyszłość zależy od ilości i jakości wody – dbajmy o nią!

Broszury w wersji elektronicznej można pobrać tutaj.