logo ECO-MiastoGorąco zachęcamy nasze gminy członkowskie do udziału w w trzeciej już edycji konkursu ECO-MIASTO, organizowanego przez Ambasadę Francji w Polsce, we współpracy z polskimi i zagranicznymi partnerami. W ubiegłorocznej edycji 3 wśród miast wyróżnionych znalazły się 3 miasta aktywnie działające w naszym Stowarzyszeniu: Bydgoszcz, Dąbrowa Górnicza i Ełk.

Konkurs ECO-MIASTO, organizowany w ramach projektu ECO-MIASTO, promuje wśród polskich gmin dobre praktyki zrównoważonego rozwoju i ich realizację na poziomie lokalnym. Ważnym elementem projektu są także seminaria tematyczne, które umożliwiają przedstawicielom samorządów wymianę doświadczeń oraz poznanie najlepszych międzynarodowych praktyk. Edycji ECO-MIASTO 2015 towarzyszą 4 seminaria odpowiadające tematyce kategorii konkursowych: 18.06.2015 r. w Katowicach (efektywność energetyczna), 24.06.2015 r. w Łodzi (gospodarka wodna), 17.09.15 r. w Krakowie (gospodarka odpadami) i 22.09.15 r. we Wrocławiu (mobilność zrównoważona).

W 2015 r. najbardziej zaangażowane polskie miasta zostaną nagrodzone w następujących kategoriach:

Z każdej kategorii konkursowej Jury wyłoni 2. laureatów – jedno miasto liczące mniej niż 100 tys. mieszkańców, drugie więcej – a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Ambasadzie Francji jesienią 2015 r. w Warszawie. Każda z 8. wyłonionych gmin otrzyma nagrodę „ECO-MIASTO” w postaci nagrody ufundowane przez Partnerów konkursu: Renault, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, SAUR PolskaEDF PolskaTeraz ŚrodowiskoGrupa Saint-GobainSchneider ElectricKrajowa Agencja Poszanowania Energii (KAPE)TIRUDK Energy.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Konkurs jest otwarty dla wszystkich gmin i miast, w tym miast na prawach powiatu, oraz dla związków międzygminnych. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza konkursowego znajdującego się na stronie www.eco-miasto.pl i przesłanie go do 30 września 2015 r. na adres korespondencyjny Organizatora:

Ambasada Francji
ul. Piękna 1,
00-477 Warszawa

z dopiskiem: dla Pani Louise Williams, Konkurs „ECO-MIASTO”

lub

drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące konkursu oraz samego projektu ECO-MIASTO znajdą Państwo na stronie www.eco-miasto.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału zarówno w konkursie, jak i w seminariach tematycznych organizowanych w ramach projektu ECO-MIASTO.