Reprezentanci pięciu polskich miast i gmin (Słupsk, Sztum, Pilzno, Grybów, Żyraków) spotkali się w celu omówienia przyszłych działań dotyczących wdrażania projektu 50000&1 SEAPs. Spotkanie dało możliwość zaprezentowania wymagań projektowych, zwłaszcza w zakresie przygotowywania planów działań na rzecz zrównoważonej energii zintegrowanych z systemami zarządzania energią (tu - zgodnymi z ISO 50001). Podstawowe zasady, ramy czasowe, spodziewane rezultaty oraz sposoby komunikacji zostały przedstawione przez organizatorów spotkania (PNEC). Ponadto uczestnicy mieli możliwość skonsultowania działań z przedstawicielem miasta Dzierżoniów - pierwszej polskiej miejscowości wdrażającej zarówno SEAP, jak i wspomnianą normę.
Szkolenie odbyło się jako wydarzenie towarzyszące seminarium “Plany gospodarki niskoemisyjnej i SEAPy szansą polskich miast i gmin w okresie 2014-2020). Ponad 800 tego typu planów zostanie opracowanych do końca 2015 roku. Wydaje się, że lokalne planowanie energetyczne nareszcie nabrało ukierunkowanego charakteru. Istotę zrównoważonego rozwoju energii podkreślono zarówno z punktu widzenia lokalnego, ale także krajowego i europejskiego.
Galeria zdjęć
![]() |
![]() |
Wyłączna odpowiedzialność za treść niniejszego artykułu spoczywa na jego autorach. Opracowanie nie wyraża opinii Unii Europejskiej. EASME ani Komisja Europejska nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie zamieszczonych tu informacji.