Dzień Energii

Planowany początkowo na jeden Dzień Energii został rozbudowany do trzydniowej imprezy. Świętowanie rozpoczęto 04.11.2010 r. konferencją prasową w Urzędzie Miasta Lwowa, podczas której przedstawiono mediom inicjatywę Porozumienia Burmistrzów, działania miasta Lwów tematyce zarządzania energią oraz zorganizowane na najbliższe dni wydarzenia.

W dniu 05.11.2010 r. w Urzędzie Miasta Lwowa, nawiązując do tematyki oszczędzania energii, odbyło się seminarium „Porozumienie Burmistrzów: polskie, ukraińskie i europejskie doświadczenia”. Więcej informacji o tym wydarzeniu oraz program seminarium można znaleźć w zakładce Seminarium we Lwowie.

Po zakończeniu seminarium wszyscy zainteresowani mogli uczestniczyć w wycieczce do szkoły «Arnica», gdzie została zaprezentowana instalacja solarna złożona z kolektorów płaskich i rurowych.

Na zakończenie zwiedzania obiektu uczestnicy mieli przyjemność obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez uczniów szkoły: Ciepło i Cieplinka opowiedzieli o potrzebie i sposobach oszczędzania energii, a zespół dziewcząt przedstawił „energetyczny” układ taneczny.

W międzyczasie na Politechnice Lwowskiej odbywały się wykłady (w postaci forum) dla studentów zainteresowanych tematyką zarządzania energią.

Trzeciego dnia (06.11.2010 r.) w cerkwi, na jednym ze lwowskich osiedli mieszkalnych (tzw. „sypialnia miasta”) odbyło się seminarium dla mieszkańców miasta. Poruszano tematykę oszczędzania energii w domach oraz w obiektach sakralnych. Podkreślano jak ważnym jest, aby każdy mieszkaniec nauczył się pracować i mieszkać energooszczędnie. Jak podkreślał przedstawiciel EEMU – to pierwsza na Ukrainie inicjatywa proekologiczna, której udało się zaangażować przedstawicieli kościoła.

W czasie Dni Energii prezentowana była wystawa „Dobra Energia” obrazująca działania z zakresu zarządzania energią przez ukraińskie i polskie miasta - sygnatariuszy Porozumienia Burmistrzów.

Wystawę można obejrzeć w zakładce Dobra Energia.