Nie ruszając się z domu możesz odwiedzić najważniejsze spółki miejskie w Płońsku – poniżej znajdziesz kilkuminutowe filmy prezentujące specyfikę zaznaczonych na poniższej mapce przedsiębiorstw. Ich przedstawiciele zapraszają też do zorganizowania rzeczywistej wizyty o charakterze edukacyjno-informacyjnym, dla uczniów bądź zainteresowanych mieszkańców Płońska.

 

 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Płońsku Sp. z o.o.

To jeden z krajowych liderów nowoczesnego i proekologicznego ciepłownictwa. Od lat realizuje działania podnoszące sprawność systemu ciepłowniczego miasta oraz te zmierzające do maksymalnej redukcji zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery. Dbając nie tylko o cieplny komfort mieszkańców ale także o ich zdrowie, nie ustaje w kolejnych inwestycjach, „ŻEBY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ”!

 

 

Jeżeli chcesz zorganizować spotkanie z przedstawicielami PEC w Płońsku, napisz lub zadzwoń:

PEC w Płońsku Sp. z o. o.

ul. Przemysłowa 2, 09-100 Płońsk

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 23 662 39 93

Strona PEC: https://www.pecplonsk.pl/

budynek 1budynek_3.jpgbudynek 2

 

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Płońsku Sp. z o.o.

PGK jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100% udziałem gminy miasto Płońsk. Spółka zajmuje się gospodarką wodno-ściekową na obszarze miasta Płońska i dwóch innych gmin oraz gospodarką odpadami, obejmując swoimi usługami kilkadziesiąt gmin – nie tylko z powiatu płońskiego, ale też z siedmiu powiatów województwa mazowieckiego.

 

 

Jeżeli chcesz zorganizować spotkanie z przedstawicielami PGK w Płońsku, napisz lub zadzwoń:

PGK w Płońsku Sp. z o. o.

ul. Mickiewicza 4, 09-100 Płońsk

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 23 662 42 78

Strona PGK: http://www.pgk.plonsk.pl/

Jednostki należące do PGK Płońsk:

  • Zakład Wodociągów i Kanalizacji
  • Zakład Oczyszczania Miasta
  • Zakład Zagospodarowania Odpadów
  • Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)

 

Biogazownia Skarżyn

Biogazownia zajmuje się  przetwarzaniem substratów pochodzenia rolniczego takich jak gnojowica, obornik, kiszonki oraz innych odpadów rolno-spożywczych w energię elektryczną i ciepło. Przedsiębiorstwo jest w stanie wyprodukować około 12 tysięcy MWh energii elektrycznej oraz 27 tysięcy GJ energii cieplnej w skali roku. Energia elektryczna wykorzystywana jest do oświetlania ulic miasta Płońska, ciepło zaś wykorzystywane jest do ogrzewania sąsiadujących z biogazownią gospodarstw domowych oraz do ogrzewania hal magazynowych.

 

 

Jeżeli chcesz zorganizować spotkanie z przedstawicielami Biogazowni Skarżyn, napisz lub zadzwoń:

Biogazownia Skarżyn

ul. Parkowa 7B, 09-100 Skarżyn

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Tel. 662 998 842

Strona Biogazowni: https://biogazowniaskarzyn.pl/

  

Płoński Klaster Energii

Płoński Klaster Energii został utworzony w 2017 r. na podstawie porozumienia tworzących go podmiotów Celem jego powołania było dążenie do samowystarczalności energetycznej miasta Płońsk i wszystkich członków klastra. Obecnie w jego skład wchodzą okoliczne gminy, spółki i przedsiębiorstwa miejskie, a także firmy prywatne i uczelnia wyższa. 

 

 

Jeżeli chcesz skontaktować się z przedstawicielami klastra, pisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. !

Koordynatorem Płońskiego Klastra Energii jest Fundacja Płońska Energia 

ul. Przemysłowa 2, 09-100 Płońsk

Tel. 23 662 33 88 wew. 22