IV Beskidzki Festival Dobrej Energii

IMG 360212 czerwca w Bielsku-Białej, już po raz czwarty, odbył się Beskidzki Festival Dobrej Energii. Naukowe warsztaty, kartonowe miasteczko, eko-plac zabaw, mobilny Park Edukacyjny Interakcje, energetyczna gra terenowa i wiele innych atrakcji czekało na bielszczan podczas IV Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii w Bielsku-Białej. Mieszkańcy poprzez zabawę uczyli się jak oszczędzać energię, nie rezygnując przy tym z komfortu i urządzeń elektrycznych.

Czwarta edycja festiwalu okazała się wielkim sukcesem – przybyło na nią ponad 2000 uczniów z bielskich przedszkoli, szkół, a także mieszkańców zainteresowanych kampanią „Bielsko-Biała chroni klimat”. Coroczna wysoka frekwencja jest możliwa tylko dzięki zaangażowaniu nauczycieli-koordynatorów w szkołach, które aktywnie angażują się w kampanię.

Atrakcje były tak zaplanowane, by mogły z nich skorzystać zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie. Dlatego też w programie znalazło się ponad 20 różnych punktów, tak by każdy odnalazł coś dla siebie.

Więcej...

Zapraszamy do obejrzenia migawki

i krótkiego reportażu z Festiwalu