8. Konferencja Europejskich regionów i miast 23-24 września 2012, Grafenegg, Austria

image001Instytut Regionów Europy (IRE) zaprasza na 8. Konferencję Europejskich Regionów i Miast w Grafenegg. Tematyka spotkania skupiona będzie wokół niwelowania różnic regionalnych oraz Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

8. Konferencja Europejskich Miast i Regionów odbędzie się w dniach 23- 24 września w Grafenegg, w Dolnej Austrii. Wiodący temat „Przezwyciężanie różnic regionalnych“ zostanie poruszony podczas 6 paneli dyskusyjnych, podczas których eksperci i przedsiębiorcy przedstawią najlepsze przykłady i doświadczenia w zakresie wykorzystania energii, zarządzania ruchem ulicznym, opieki medycznej oraz konkurencyjności na poziomach lokalnym i regionalnym.

Bezpośrednio po tym spotkaniu prace rozpocznie grupa robocza, która zajmie się tematem „Efektywność kosztowa służby zdrowia i zarządzanie szpitalami na płaszczyźnie lokalnej i regionalnej". Przedstawiciele publicznych i prywatnych jednostek służby zdrowia opowiedzą o swoich doświadczeniach, które zostaną uzupełnione wypowiedziami niezależnych ekspertów.

24 września przedstawiciele ze świata gospodarki i polityki z całej Europy przedstawią swoje propozycje działań na rzecz niwelowania różnic regionalnych. W trzech rundach dyskusyjnych poruszona zostanie następująca tematyka związana z gospodarką regionów i miast:

  • Financial Strategies for Location Development
  • New Perspectives and Strategies for Decentralized Energy Supply
  • Challenges in Transport Infrastructure for Regional Tourism

Wśród prelegentów znajdą się Günther Oettinger, Komisarz ds. Energii oraz Anton Rop, zastępca dyrektora Europejskiego Banku Inwestycyjnego.  Jak w poprzednich latach oczekujemy ok. 250 uczestników z ponad 12 krajów europejskich.

Udział w konferencji jest bezpłatny dla przedstawicieli samorządów lokalnych, studentów I urzedników administracyjnych wszystkich szczebli.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o kontakt z Samrą Rahmanovic:
T +43 662 843 288 5010
E Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Formularz rejestracyjny

 Program

 Skrót programu