Rozwój miast i regionów w kierunku budownictwa zero energetycznego

image001Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji pod patronatem Prezydenta RP oraz Ministra Rozwoju Regionalnego pt.: "Rozwój miast i regionów w kierunku budownictwa zero energetycznego", która odbędzie się 28 września 2011 w Warszawie.

 

Polska, jako kraj członkowski Unii Europejskiej, jest zobligowana do wprowadzenia wydolnego systemu racjonalizacji zużycia energii: na poziomie budynku, urbanistycznych układów przestrzennych, infrastruktury technicznej oraz komunikacji. W ramach w/w zadań badawczych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju określone zostało zapotrzebowanie na remonty zasobów mieszkaniowych pod względem wzrostu efektywności energetycznej jak i opracowano Energetyczny Audyt Miejski (EAM).

Na konferencji przedstawiona zostanie możliwość mierzalnej oceny obecnego zużycia energii jak i rozwoju gospodarki niskoemisyjnej w miastach/gminach w oparciu o  EAM - narzędzie umożliwiające prowadzenie polityki energetycznej miast i regionów.

W ramach prac badawczych opracowana została również wersja uogólniona EAM. Zawiera ona schemat działań umożliwiających łatwe wykonanie EAM w każdej z gmin i miast polskich, który zostanie na konferencji dokładnie wyjaśniony.

Konferencja jest bezpłatna, wymaga jednak zgłoszenia pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program