VI spotkanie Platformy Dialogu – zakończenie projektu NET-COM

logo netcom

28 listopada 2013 r. odbyło się VI spotkanie Platformy Dialogu nt. Porozumienia Burmistrzów. Spotkanie miało charakter seminarium internetowego  on-line: webinarium. Było to już ostatnie wydarzenie zorganizowane w ramach projektu NET-COM.

Głównym tematem seminarium była dyskusja na temat dalszych działań Polskiej Platformy Dialogu na rzecz Porozumienia Burmistrzów, po zakończeniu projektu NET-COM. Uczestnicy zaktualizowali też Plan działania na rzecz wdrażania rozwoju i promocji inicjatywy Porozumienia Burmistrzów w Polsce w latach 2014–2020. Podczas spotkania zaprezentowane zostały nowe projekty Stowarzyszenia Gmin Polskiej Sieci „Energie Cités”, które będą realizowane  od 2014 r., a zwłaszcza te wspierające sygnatariuszy Porozumienia Burmistrzów.

W webinarium wzięli udział przedstawiciele samorządów lokalnych z Bielska-Białej, Dzierżoniowa, Gdyni, Ełku, Kościerzyny, Lubina, Piaseczna, Przykony, Raciechowic, Śremu, Szczyrku, Ustki, Janusz Kahl - konsul honorowy Danii i Szwecji w Krakowie oraz inni zainteresowani. Uczestnicy ocenili seminarium bardzo pozytywnie, doceniając również tę nietypową formę organizacji spotkania, wygodną i umożliwiającą zaoszczędzenie czasu oraz środków potrzebnych na podróże.

Celem projektu NET-COM współfinansowanego z Programu Inteligentna Energia dla Europy jest wsparcie wdrażania inicjatywy proklimatycznej pn. Porozumienie Burmistrzów poprzez ułatwianie współpracy sieciowej i wymiany doświadczeń pomiędzy sygnatariuszami Porozumienia i ich potencjalnymi partnerami. Sygnatariuszami Porozumienia Burmistrzów są miasta i gminy z całej Europy. Dobrowolnie zobowiązują się one do podniesienia efektywności energetycznej oraz zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii na swoim terenie. Ich celem jest wykroczenie poza przyjęty na szczeblu unijnym cel redukcji emisji CO2 o 20% do 2020 roku.

 

Prezentacje:

  1. WprowadzenieMaria Stankiewicz, Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”
  2. Plan Działania na lata 2014-2020Patrycja Płonka, Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”
  3. Informacja o nowych projektachAnna Jaskuła, Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”