Zapraszamy - Miasta i gminy liderami działań na rzecz klimatu i energii

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium pn. „Miasta i gminy liderami działań na rzecz klimatu i energii”, które odbędzie się w dniach 9-10 maja 2019 r. w Green Park Conference Centre w Serocku koło Warszawy, przy ul. Wyzwolenia 63. Seminarium jest adresowane do przedstawicieli samorządów lokalnych z całej Polski.  Tym razem prezentacje, dyskusje i sesje stolikowe dotyczyć będą dwóch tematów:

  • zintegrowanego zarządzania energią w budynkach, umożliwiającego maksymalne wykorzystanie tkwiącego w nich potencjału oszczędności energii. Omówione zostaną m.in. koncepcja świadomego zarządzania popytem na energię,  narzędzia ICT, które można wykorzystać w celu optymalizacji wykorzystania energii oraz mechanizmy i systemy zachęt wspierające promowanie energooszczędnych zachowań wśród użytkowników.
  • opracowania planów działań na rzecz klimatu i energii w kontekście nowych celów polityki klimatyczno-energetycznej Polski i UE oraz zmieniających się warunków otoczenia (kwestie oceny wrażliwości i adaptacji do zmian klimatu). 

Seminarium będzie nie tylko okazją do wysłuchania inspirujących prezentacji, ale i wymiany doświadczeń i dyskusji w małych grupach.

Pierwszego dnia seminarium po południu odbędzie się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które będzie także zebraniem wyborczym. 

Informujemy, że w Ośrodku Green Park Conference Centre w Serocku została zarezerwowana dla Państwa pula pokoi dostępnych na hasło PNEC. W związku z ograniczoną liczbą miejsc noclegowych prosimy o pilne dokonywanie rezerwacji pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , lub telefonicznie 22 782 78 87.

Prosimy o zgłaszanie udziału w seminarium oraz Walnym Zebraniu Członków za pośrednictwem zamieszczonego formularza rejestracji on-line.

Udział w seminarium dla członków Stowarzyszenia oraz przedstawicieli samorządów lokalnych jest bezpłatny, natomiast koszty zakwaterowania i dojazdu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. 

Serdecznie zapraszamy!

Program seminarium

 

TOGETHER logo 2 PL logo COM 2016 vertical web