Energia w gminie – zapraszamy do udziału w forum samorządów w Gdańsku

Baner 409x342 EWG GDANSKJaka część budżetu Państwa gminy przeznaczona jest na energię elektryczną i cieplną? Czy szukacie rozwiązań pozwalających zoptymalizować te koszty? 

Ustawa o efektywności energetycznej, o elektromobilności, o odnawialnych źródłach energii, finansowanie inwestycji oraz szanse jakie dają programy na wsparcie termomodernizacji to nie teoria, ale wyzwania przed jakimi stają samorządy. 

Jak zrealizować cel zwiększenia efektywności energetycznej w inwestycjach komunalnych? Co jest istotą prac termomodernizacyjnych i jak je prawidłowo przeprowadzać? Jakie są najnowsze trendy w projektowaniu energooszczędnych i efektywnych systemów? Jak realizować inwestycje komunalne i skąd brać na to pieniądze? Jak rozpisać wniosek o dofinansowanie inwestycji?

Właśnie na ten temat prowadzona będzie dyskusja podczas XXIX Forum Energia w Gminie, któremu patronuje nasze Stowarzyszenie, a które odbędzie się 4 października 2018 roku w Gdańsku. Organizatorem forum jest nasz wieloletni współpracownik – GLOBEnergia, grupa medialna i doradcza sektora OZE i poszanowania energii. Program wydarzenia obejmie zagadnienia z zakresu:

  • techniki grzewczej (pompy ciepła), 
  • fotowoltaiki,
  • termomodernizacji budynków. 

Nie zabraknie także niezwykle popularnej w ostatnim czasie kwestii elektromobilności. Ponadto przedstawiony zostanie od strony praktycznej realizacji Program Czyste Powietrze, który jest niezwykle istotnym aspektem działań na rzecz poprawy gospodarki cieplnej budynków, w kontekście przeciwdziałania niskiej emisji. 

Cykl konferencji Energia w Gminie, to nie tylko standardowe prezentacje ale także Energetyczny Talk Show, w którym poruszone zostaną takie tematy jak fotowoltaika w liczbach, rozwój polskiego rynku pomp ciepła, projekt a wykonawstwo w termomodernizacji budynków czy planowanie przestrzenne i zrównoważona infrastruktura.

Forum Energia w Gminie to spotkanie praktyków, fachowców i inwestorów. Tutaj rozmawiamy o technologii dla budynków użyteczności publicznej jak i dla domów jednorodzinnych. Całość spinamy tematami związanymi z finansowaniem. – zaprasza Bartłomiej Świderek, wiceprezes zarządu GLOBEnergia Sp. z o.o. 

Wstęp bezpłatny: dla burmistrzów, wójtów, prezydentów miast, działów ochrony środowiska, zamówień publicznych i inwestycji, spółek miejskich, instytucji państwowych i naukowych, partnerów organizatorów konferencji – obowiązkowa rejestracja na stronie wydarzenia.

Uczestnicy otrzymają certyfikat poświadczający udział w wydarzeniu oraz Poradnik „Niska Emisja – efektywność energetyczna w gminach i samorządach” pod redakcją naukową dr inż. Michała Kaczmarczyka.

Miejsce: Nowy Ratusz, Sala Obrad Rady Miasta Gdańska,
ul. Wały Jagiellońskie 1, 80-853 Gdańsk

Program, formularz rejestracyjny oraz pozostałe informacje dostępne na stronie wydarzenia.

Zapraszamy!