Zapraszamy do zgłaszania kandydatur na ekspertów, którzy dołączą do grupy roboczej zainicjowanej przez międzynarodowy, niezależny instytut badawczy adelphi research.

Opracują oni wspólnie innowacyjny program szkoleniowy dla polskich samorządów poświęcony zrównoważonej oraz efektywnej, pod względem wykorzystania zasobów, rewitalizacji. Wesprzyj partycypacyjny proces tworzenia modułów treningowych i zostań trenerem podczas warsztatów realizowanych w ramach projektu.

Termin składania aplikacji upływa 20 listopada 2017 r.

Aplikacje wraz z CV (w języku angielskim) można składać poprzez kwestionariusz

Projekt realizowany będzie od listopada 2017 do listopada 2018 r., w pracach grupy roboczej wykorzystywany będzie język polski.

Proces naboru

Kto może aplikować?

Polscy eksperci reprezentujący władze krajowe i lokalne oraz organizacje pozarządowe zaangażowane w proces rewitalizacji polskich miast, gotowi: 

  1. wspierać tworzenie modułów treningowych w ramach jednego lub więcej z poniżej wymienionych obszarów tematycznych:
    • Ochrona powietrza: podnoszenie efektywności energetycznej budynków, rozwiązania w zakresie ciepłownictwa (np. sieci ciepłownicze),
    • Odnawialne źródła energii,
    • Zrównoważona mobilność: rozwój transportu publicznego, alternatywne modele mobilności w mieście (np. koncepcja miasta krótkich dystansów),
    • Lokalny rozwój gospodarczy: urbanistyka sprzyjająca biznesowi, rozwój lokalnego potencjału przedsiębiorczości,
    • Zielona infrastruktura miejska, adaptacja do zmian klimatu,
    • Ograniczanie ubóstwa energetycznego, 
  2. współprowadzić sesje szkoleniowe podczas zaplanowanego w ramach projektu warsztatu.

Jak aplikować?

Kandydaci zainteresowani dołączeniem do prac grupy roboczej proszeni są o wypełnienie krótkiego kwestionariusza w języku angielskim oraz przesłanie swojego Curriculum Vitae w języku angielskim (w formie załącznika do kwestionariusza) do 12 listopada 2017 r. W celu zapewnienia transparentnego procesu naboru, zgłoszenia zostaną ocenione przez wewnętrzną komisję na podstawie kryteriów odzwierciedlających cele projektu. 

Dlaczego warto aplikować?

  • Zdobędziesz wiedzę przydatną zarówno przy tworzeniu jak i wdrażaniu zrównoważonych planów rewitalizacji (zgodnie z wytycznymi funduszy strukturalnych 2014-2020 i Europejskiej Polityki Spójności).
  • Dołączysz do grupy wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów pracujących nad zagadnieniem mającym ogromny potencjał w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 
  • Weźmiesz udział w innowacyjnym projekcie, w ramach którego wspólnie z innymi ekspertami opracujesz ogólnodostępny program szkoleniowy, z którego będziesz mógł korzystać w swojej gminie i nie tylko.
  • Weźmiesz udział w dwóch interdyscyplinarnych warsztatach i zostaniesz ekspertem w dziedzinie zrównoważonej rewitalizacji efektywnej pod względem wykorzystania surowców.
  • Na koniec otrzymasz certyfikat udziału w pracach grupy roboczej. 

Oczekiwania:

  • udział we wspólnej rozmowie przez Skype (raz na dwa miesiące),
  • współtworzenie programu szkoleniowego poprzez dostarczanie materiałów (np. prezentacji Power point, koncepcji ćwiczeń - w języku polskim),
  • stworzenie przynajmniej jednej sesji szkoleniowej poświęconej jednemu z wymienionych powyżej tematów do marca 2018 r. (w języku polskim),
  • udział w dwudniowych warsztatach w czerwcu 2018 r., podczas których testowane będą moduły programu szkoleniowego i napisanie swoich opinii i rekomendacji na temat przynajmniej jednego z modułów,
  • poprowadzenie jednej z sesji tematycznych i udział w końcowym, trzydniowym warsztacie we wrześniu 2018 roku.

Koszty noclegu, podróży i wyżywienia podczas warsztatów zostaną pokryte przez organizatora. Każdy ekspert otrzyma za udział we wszystkich pracach grupy roboczej w sumie wynagrodzenie w kwocie 300 euro.  

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, prosimy o kontakt z Julią Olesińską: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

stopka