Wystawa „Z Warszawy do Paryża przez Limę”

Rok temu w Warszawie miała miejsce 19. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu - COP 19. Wydarzenie to było szczególnie ważne dla miast i władz lokalnych, które po raz pierwszy w historii tego najważniejszego międzynarodowego forum poświęconego zmianom klimatu włączyły się do debaty na temat globalnego porozumienia w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Z okazji rocznicy tego wydarzenia przygotowano wystawę pn. „Z Warszawy do Paryża przez Limę”, a dnia 21 listopada 2014 r. na Stadionie Narodowym odbędzie konferencja o tym samym tytule. Organizatorami tego wydarzenia są urząd miasta Warszawa oraz Ministerstwo Środowiska (więcej informacji).

Wystawa „Z Warszawy do Paryża przez Limę” podsumowuje COP 19 i ukazuje najciekawsze inwestycje infrastrukturalne polskich miast, które są jednocześnie symbolem wypełniania przez Polskę zobowiązań energetyczno-klimatycznych. Zrównoważony rozwój miast jest kluczowym wyzwaniem w walce ze zmianami klimatu. Na posterach swoje inwestycje zaprezentowały gminy członkowskie Stowarzyszenia Gmin Polskiej Sieci „Energie Cités”: Warszawa, Niepołomice, Bydgoszcz oraz Bielsko-Biała. 

Od dnia 22 października br. wystawę można oglądać w holu głównym ratusza przy Placu Bankowym 3/5, a docelowo będzie ona eksponowana także w wybranych siedzibach urzędów dzielnic Warszawy. 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy!

Galeria

Autor zdjęć: Piotr Karczewski, Urząd M. St. Warszawy