Poradnik dla nauczycieli „Oszczędzanie energii w szkołach”

euronet 50-50Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” przygotowuje publikację poradnika dla nauczycieli szkół podstawowych pt. „Oszczędzanie energii w szkołach”, który został opracowany w ramach projektu edukacyjnego EURONET 50/50 realizowanego przez Stowarzyszenie od maja 2009 r.

Projekt EURONET 50/50 ma na celu wsparcie walki ze zmianami klimatycznymi poprzez edukację energetyczną najmłodszych oraz utworzenie europejskiej sieci szkół oszczędzających energię. W jego ramach w 11 polskich szkołach podstawowych wdrażana jest tzw. metodologia 50/50, która zakłada zaangażowanie uczniów w proces zarządzania energią (a także innymi zasobami) w szkole oraz nauczenie ich ekologicznych zachowań poprzez praktycznie działania.

Poradnik „Oszczędzanie energii w szkołach” pokazuje, jak krok po kroku wdrożyć metodologię 50/50 w szkole i zawiera szereg ciekawych materiałów edukacyjnych. Jego zasadnicza część dotyczy oszczędzania energii, choć zawiera też rozdziały dotyczące oszczędzania wody i racjonalnej gospodarki odpadami.

Wszystkie szkoły podstawowe zainteresowane bezpłatnym otrzymaniem Poradnika zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem! Zgodnie z wymogami projektu publikację może otrzymać każda szkoła, która przystąpi do Sieci 50/50.  Przystąpienie do Sieci nie pociąga za sobą żadnych zobowiązań  (nie jest równoznaczne z przystąpieniem do projektu!). Stanowi jedynie wyraz jej zainteresowania tematyką oszczędzania energii i ochrony klimatu oraz chęci wymiany doświadczeń ze szkołami zaangażowanymi we wdrażanie opisanej w Poradniku metodologii. Wymiana doświadczeń będzie się odbywała za pomocą blogów, które każda ze szkół należących do Sieci 50/50 będzie mogła prowadzić na stronie http://escoles.euronet50-50.eu/.

 

oszczedzanie energii_w_szkolach

Szkoły podstawowe zainteresowane otrzymaniem Poradnika oraz przystąpieniem do Sieci 50/50 są proszone o wypełnienie załączonego poniżej formularza i odesłanie go na adres Stowarzyszenia (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) do 13 stycznia 2012 r.

 

Formularz przystąpienia do Sieci 50/50