Zaproszenie na konferencję pt.: "Porozumienie Burmistrzów" - europejska inicjatywa ochrony klimatu

logo_porozumienie burmistrzwStowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” wraz z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy zapraszają przedstawicieli samorządów lokalnych do udziału w międzynarodowej konferencji Porozumienie Burmistrzów” – europejska inicjatywa ochrony klimatu, która odbędzie się w Warszawie w dniu 05 maja 2011 r.

Porozumienie Burmistrzów jest ambitną inicjatywą Komisji Europejskiej przeznaczoną dla wszystkich miast europejskich, które pragną przyłączyć się do walki ze zmianami klimatu, a jednocześnie  znacząco poprawić komfort życia swoich mieszkańców. Przystępując do Porozumienia burmistrzowie zobowiązują się do podjęcia działań w zakresie zrównoważonego zarządzania energią oraz do przekroczenia celu energetycznego Unii Europejskiej, jakim jest ograniczenie emisji CO2 o 20% do 2020 roku.

Pierwsza uroczystość podpisania Porozumienia Burmistrzów miała miejsce 10 lutego 2009 roku w Brukseli podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii. Porozumienie formalnie podpisało wówczas 346 miast europejskich, a wśród nich cztery miasta z Polski: Bielsko-Biała, Łubianka, Niepołomice oraz Warszawa. Obecnie ponad 2300 miejscowości z całej Europy wdraża postanowienia Porozumienia. Warto podjąć wyzwanie i dołączyć do nich!

Celem konferencji jest promocja idei Porozumienia Burmistrzów oraz zachęcenie polskich miast do przystąpienia do tej inicjatywy i aktywnego włączenia się w działania na rzecz ochrony klimatu.

 

Zapraszamy!

 

Program

Karta zgłoszenia

 

logo_miasto_Warszawa

logo_energy_for_mayors

logo_pnec2

logo_iee_sm