Prezentacja1Wszystkich zainteresowanych złożeniem wniosku w drugim naborze do Programu Wsparcia Technicznego EPAH zapraszamy do zapoznania się z nagraniem wydarzenia oraz prezentacjami wygłoszonymi 28 lutego 2023 r. podczas webinarium. Termin na złożenie formularza aplikacyjnego upływa 31 marca 2023 r.

Spotkanie rozpoczęto od wprowadzenia uczestników w tematykę ubóstwa energetycznego, przybliżono jego definicję i charakterystykę tego zjawiska, a także wyzwania na poziomie lokalnym i proponowane rozwiązania tego coraz powszechniejszego problemu. Następnie przedstawiono uczestnikom szczegółowe informacje dotyczące Centrum Doradczego ds. Ubóstwa Energetycznego. Głównym zadaniem tej instytucji jest zapewnienie jednostkom samorządowym i współpracującym z nimi podmiotom pomocy w zdiagnozowaniu i przeanalizowaniu tego zjawiska na ich terenie oraz zaplanowaniu lokalnych działań, które pomogą je ograniczyć. Centrum współpracuje z ekspertami tematycznymi oraz gromadzi cenną wiedzę, doświadczenia i dobre praktyki, które mogą okazać się przydatne dla innych samorządów i podmiotów zainteresowanych zwalczaniem ubóstwa energetycznego. Następnie krok po kroku omówiono sposób aplikacji do drugiego naboru w ramach Programu Wsparcia Technicznego oraz cały proces przygotowania wniosku.

Wydarzenie to cieszyło się szerokim zainteresowaniem – ponad 100 zarejestrowanych uczestników mogło dowiedzieć się więcej na temat tej inicjatywy oraz możliwego do pozyskania wsparcia.

Obejrzyj nagranie, poznaj szczegóły i złóż wniosek!

Poniżej znajdą Państwo materiały z tego wydarzenia.

  1. Zjawisko ubóstwa energetycznego w Europie i Polsce. Aktualna sytuacja, metodologia analizy zjawiska, wyzwania i możliwe rozwiązania ,
  2. Jak przystąpić do Programu Wsparcia Technicznego EPAH ,

Aby pobrać prezentacje i materiały, należy wpisać hasło, które otrzymali Państwo w mailu wysłanym po wydarzeniu. Tych z Państwa, którzy w wydarzeniu nie uczestniczyli, a są zainteresowani otrzymaniem prezentacji, prosimy o kontakt z naszym biurem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prezentacje nie mogą być udostępniane ani publikowane bez zgody Stowarzyszenia.

Nagranie z webinarium: