MULTIPLY CoM

Zapraszamy do wymiany doświadczeń dot. „Zintegrowanych lokalnych działań dla energii i klimatu” w dniach 23 i 24 czerwca 2022 r. w Mińsku Mazowieckim.

Tematyka pierwszego dnia skupi się wokół zagadnień zintegrowanego planowania miejskiego, a uczestnicy będą mieli okazję poznać wnioski i rezultaty 3-letniego projektu MULTIPLY, który ma na celu zachęcenie władz lokalnych do wdrażania takiego podejścia do planowania rozwoju swoich miast poprzez dedykowany program współpracy i wymiany wiedzy (peer-to-peer learning) – więcej o samym projekcie na stronie http://www.citiesmultiply.eu/pl/about-multiply.

Drugi dzień będzie dla obecnych na sali okazją do zapoznania się z inicjatywą Porozumienia Burmistrzów, będącą oddolnym ruchem miast i gmin, które decydują się wesprzeć realizację polityki klimatyczno-energetycznej UE poprzez osiągnięcie jej celów na swoim terenie. Dlatego też serdecznie zapraszamy na to spotkanie przedstawicieli wszystkich samorządów lokalnych, które są zainteresowane przystąpieniem do tej inicjatywy. Wydarzenie przybliży uczestnikom ideę Porozumienia Burmistrzów, zobowiązania jakie muszą wypełnić jego sygnatariusze (opowiemy m.in. o zasadach sporządzania Bazowej Inwentaryzacji Emisji oraz o Planie Działań na rzecz Zrównoważonej Energii i Klimatu – SECAP), a także mechanizmy i instrumenty wsparcia oferowane sygnatariuszom Porozumienia.

Wszystkich przedstawicieli samorządów lokalnych, którzy chcą jeszcze skuteczniej działać na rzecz klimatu i energii już dzisiaj zapraszamy do rejestracji na to wydarzenie poprzez wysłanie wiadomości na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15 czerwca 2022 r. oraz do zapoznania się z aktualnym programem.              

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Aktualny program