Screen plakatuBielsko-Biała chroni klimat i dba o dobro mieszkańców wdrażając od wielu lat różnorodne środki oszczędzania energii i zasobów środowiska. W obliczu wciąż rosnących cen energii oraz wzrastającego zapotrzebowania na energię w mieście szczególnego znaczenia nabierają rozwiązania, które pozwalają w prosty sposób budować energooszczędne nawyki i wnieść pozytywną zmianę do życia.

W ramach programu ENERGIA NA MIARĘ prowadzonego przez nasze Stowarzyszenie we współpracy z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej mieszkańcy mieszkań i domów na terenie miasta będą mogli wziąć bezpłatnie udział w kompleksowym procesie doradczym, dotyczącym racjonalnego korzystania z energii. Podczas indywidualnych spotkań z doradcą energetycznym otrzymają zestaw spersonalizowanych wskazówek, pozwalających zmniejszyć zużycie energii bez nakładów finansowych oraz Energetyczny Pakiet – zestaw urządzeń ułatwiających wdrażanie zaproponowanych rozwiązań (tj. żarówki energooszczędne, perlatory, maty termoizolacyjne itp.). Następnie będą mogli wziąć udział w rocznym konkursie na oszczędzanie energii, w którym dla najlepszych przewidziano nagrody. W istocie jednak nagrodą dla wszystkich uczestników będzie wiedza, jak przy użyciu prostych i dostępnych dla każdego środków zużywać mniej energii chroniąc swój domowy budżet i nie obniżając przy tym komfortu życia.

Program skierowany jest do mieszkańców Bielska-Białej, chcących zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i cieplnej bez ograniczenia komfortu życia, a także znaleźć proste i niedrogie rozwiązania pozwalające na lepsze wykorzystanie energii.

Zgłoszenia do udziału w programie można wysyłać do 14 marca br. wypełniając formularz na stronie: http://www.pnec.org.pl/energianamiare lub wrzucając zgłoszenie z ulotki do urny korespondencyjnej w Urzędzie Miejskim (budynek pl. Ratuszowy 6).

Więcej informacji o projekcie na stronie: https://energymeasures.eu/