logo EnergyPovertyPierwsze webinarium dotyczące Programu Wsparcia Technicznego dla samorządów w ramach Centrum Doradczego ds. Ubóstwa Energetycznego (EPAH) Komisji Europejskiej odbyło się 4 lutego 2022. W ramach wstępu do tego spotkania przybliżono definicję ubóstwa energetycznego, wskazując, czym się ono charakteryzuje oraz jakie są wyzwania i proponowane rozwiązania tego coraz powszechniejszego problemu (łagodzenie przejawów, usuwanie przyczyn, zapobieganie powstawaniu). Według raportu Instytutu Badań Strukturalnych aż 12,2% mieszkańców Polski jest dotkniętych ubóstwem energetycznym. Co ciekawe, prawie 6% Polaków to osoby, które są ubogie energetycznie, ale nie dochodowo.

Następnie przedstawiono uczestnikom szczegółowe informacje dotyczące Centrum Doradczego ds. Ubóstwa Energetycznego. Głównym zadaniem tej instytucji jest zapewnienie jednostkom samorządowym i współpracującym z nimi podmiotom pomocy w zdiagnozowaniu i przeanalizowaniu tego zjawiska na ich terenie oraz zaplanowaniu lokalnych działań, które pomogą je ograniczyć. Centrum współpracuje z ekspertami tematycznymi oraz gromadzi cenną wiedzę, doświadczenia i dobre praktyki, które mogą okazać się przydatne dla innych samorządów i podmiotów zainteresowanych zwalczaniem ubóstwa energetycznego. Krok po kroku omówiono sposób aplikacji do pierwszego naboru w ramach Programu Wsparcia Technicznego, proces przygotowania wniosku oraz typy wsparcia, o jakie można się ubiegać w ramach Programu. Omówiono także szczegółowo sekcje formularza aplikacyjnego.

Wydarzenie to cieszyło się szerokim zainteresowaniem – blisko 90 zarejestrowanych uczestników mogło dowiedzieć się więcej na temat tej inicjatywy oraz możliwego do pozyskania wsparcia.

Zatem nie czekaj! Obejrzyj nagranie, poznaj szczegóły i złóż wniosek!

Poniżej znajdą Państwo materiały z tego wydarzenia.

Aby pobrać prezentacje i materiały, należy wpisać hasło, które otrzymali Państwo w mailu wysłanym po wydarzeniu. Tych z Państwa, którzy w wydarzeniu nie uczestniczyli, a są zainteresowani otrzymaniem prezentacji, prosimy o kontakt z naszym biurem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Prezentacje nie mogą być udostępniane ani publikowane bez zgody Stowarzyszenia.

Nagranie z webinarium

 

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem Q&A zawierającym  odpowiedzi na pytania, które pojawiły się podczas webinarium: