logo S3UNICASerdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu technicznym (ang. Campus Technical Meeting), które jest elementem programu wymiany wiedzy i doświadczeń realizowanego w ramach projektu S3UNICA: Inteligentne energooszczędne rozwiązania na kampusach uniwersyteckich. Wydarzenie to odbędzie się w formule on-line w dniu 21 października 2021 r. w godz. 13:00 – 15:00 i skierowane jest m.in. do przedstawicieli uczelni i instytutów badawczych zainteresowanych tematyką zarządzania energią, rozwoju odnawialnych źródeł energii oraz innowacyjnych technologii energetycznych na kampusach uniwersyteckich. Organizatorem spotkania jest Uniwersytet LUT, a także przedstawiciele regionu Karelia Południowa w Finlandii.

Podczas spotkania eksperci skupią się na:

  • tematyce zrównoważonego rozwoju i zarządzania energią na przykładzie kampusu uniwersyteckiego LUT,
  • wykorzystaniu platformy danych w badaniach nad efektywnością energetyczną i we współpracy, a także
  • śladzie węglowym kampusu LUT i działaniach zmierzających do neutralności węglowej Południowej Karelii poprzez strategie regionalne, włączające inteligentne specjalizacje.

Wydarzenie jest bezpłatne i będzie w całości prowadzone w języku angielskim.

Ogólnym celem projektu S3UNICA jest wykorzystanie doświadczeń projektu „Smart Campus” do poprawy efektywności energetycznej budynków i infrastruktury uniwersyteckiej oraz wypracowania innowacyjnych energooszczędnych rozwiązań wykorzystujących technologie inteligentnych sieci. Więcej nt. projektu można znaleźć tutaj.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na wydarzenie, które umożliwi zapoznanie się  z inspirującymi dobrymi praktykami i doświadczeniami z innych europejskich regionów i uczelni. 

Aby dołączyć do wydarzenia kliknij tutaj!

Więcej informacji nt. wydarzenia znajduje się tutaj.

Program wydarzenia

Logo INTERREG EUROPE