Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w dwuetapowym, bezpłatnym programie szkoleniowym "Renowacja i termomodernizacja budynków historycznych w dobie kryzysu klimatycznego".

program

Przyspieszenie tempa termomodernizacji budynków historycznych jest wyzwaniem, z którym Polska i inne kraje Unii Europejskiej będą mierzyć się w najbliższych latach. Zgodnie z krajową strategią renowacji, poprawa efektywności energetycznej budynków historycznych będzie działaniem na szeroką skalę, by do 2050 r. osiągnąć założone cele redukcji emisji gazów cieplarnianych. Tylko spośród historycznych budynków mieszkalnych ponad 40% stanowią te wybudowane do końca lat 60. Znaczna część z nich charakteryzuje się dużym zużyciem energii. Za straty energii odpowiedzialne są między innymi niesprawne systemy wentylacji, wysoki poziom zawilgocenia ścian, które nie spełniają już swoich właściwości izolacyjnych oraz nieszczelne drzwi i okna.

Pierwszy etap to szkolenie e-learningowe, które odbędzie się on-line w terminie 8 listopada-5 grudnia. Uczestnicy zdobędą najbardziej aktualną, praktyczną wiedzą z zakresu doboru metod, technologii i materiałów w procesie renowacji budynków historycznych z uwzględnieniem kwestii środowiskowych. To oni samodzielnie zdecydują o swoim zaangażowaniu i od nich będzie zależało, kiedy zapoznają się z materiałami szkoleniowymi, więc udział w szkoleniu będzie można pogodzić z obowiązkami zawodowymi.

Drugi etap programu to seria praktycznych, dwudniowych warsztatów stacjonarnych w Mysłowicach, Olsztynie i Bielsku-Białej w styczniu i lutym 2022 r. do wyboru w jednym z tych miast. W trakcie warsztatów będą opracowywane koncepcje renowacyjne dla wybranych budynków, głównie zabytkowych, w poszczególnych miastach, np. dla zabytkowego liceum w Olsztynie, ratusza w Mysłowicach i zabytkowych kamienic w Bielsku-Białej. 

Zapraszamy do udziału! Zgłoszenia można wysyłać do 7 listopada za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.

Wszelkich informacji o programie i rekrutacji udziela koordynatorka projektu z Fundacji Sendzimira pani Ewelina Pękała tel.: +48 603 444 390, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowe informacje znajdą Państwo również w pliku.