logo S3UNICASerdecznie zapraszamy do udziału w webinarium poświęconemu  innowacyjnym metodom zarządzania energią na kampusach uniwersyteckich. Webinarium jest elementem programu wymiany wiedzy i doświadczeń realizowanego w ramach projektu S3UNICA: Inteligentne energooszczędne rozwiązania w kampusach uniwersyteckich. Wydarzenie to odbędzie się w formule on-line w dniu 24 czerwca 2021 r. i jest przeznaczone m.in. dla przedstawicieli uczelni i instytutów badawczych zainteresowanych tematyką zarządzania energią, rozwoju odnawialnych źródeł energii oraz innowacyjnych technologii energetycznych.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane najlepsze praktyki/studia przypadków z regionu Friuli-Wenecja Julijska realizowane przez lub we współpracy z uczelniami i instytutami naukowo-badawczymi tj. Uniwersytetem w Udine oraz Uniwersytetem w Trieście. Poruszone zostaną tematy efektywności energetycznej i monitoringu wykorzystywania energii oraz działań interwencyjnych w zakresie energii w budynkach szkół publicznych, które zaprezentują lokalny instytut badawczy oraz Włoskie Stowarzyszenie Inżynierów Elektryków, Telekomunikacji, Automatyki i Informatyki.

Wydarzenie jest bezpłatne i będzie w całości prowadzone w języku angielskim za pośrednictwem platformy ZOOM.

Ogólnym celem projektu S3UNICA jest wykorzystanie doświadczeń projektu „Smart Campus” do poprawy efektywności energetycznej budynków i infrastruktury uniwersyteckiej oraz wypracowania innowacyjnych energooszczędnych rozwiązań wykorzystujących technologie inteligentnych sieci. Więcej nt. projektu można znaleźć tutaj.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na wydarzenie, które pozwoli zapoznać się  z inspirującymi dobrymi praktykami oraz wymienić się wiedzą i doświadczeniami z instytucjami z innych krajów.

REJESTRACJA

Program wydarzenia