logo EUCF Business Card29 marca 2021 r. rozpoczyna się 2 nabór do Eurepean City Facility (EUCF), czyli Europejskiego Instrumentu Miejskiego, którego głównym celem jest wsparcie samorządów w przygotowaniu i realizacji ambitnych projektów wpisujących się w nowe cele energetyczno-klimatyczne. W tej drugiej edycji grant w wysokości 60 000€ otrzyma aż 66 wnioskodawców – to ponad dwa razy więcej niż podczas pierwszego naboru.

Inicjatywa EUCF ma wspierać samorządy lokalne w opracowaniu koncepcji inwestycyjnych, przyczyniających się do realizacji działań określonych w lokalnych planach działań na rzecz klimatu i energii (SEAP, SECAP i inne).  Jego nadrzędnym celem jest mobilizacja inwestycji w obszarze zrównoważonej energii w europejskich miastach i gminach. 

Podczas drugiego naboru, który potrwa od 29 marca do 31 maja 2021 r. grant w wysokości 60 tys. € otrzyma ponad dwukrotnie więcej wnioskodawców niż w pierwszym naborze.

image 2021 03 11T09 53 06 408Z

Zespół EUCF zachęca miasta w całej Unii Europejskiej do zidentyfikowania swoich projektów z zakresu zrównoważonej energii oraz do kontaktowania się z krajowym ekspertem, który pozostaje do dyspozycji wnioskodawców.

Aby dowiedzieć się więcej o zmianach w ramach EUCF, które będą obowiązywać podczas aplikowania w drugim naborze, zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium informacyjnym, które odbędzie się 17 marca w godzinach 10:00-12:00. Podczas tego wydarzenia krajowy ekspert EUCF w Polsce przedstawi najważniejsze informacje dotyczące podmiotów kwalifikowalnych do składania wniosków, procesu aplikowania czy rodzaju działań jakie mogą zostać sfinansowane. 

Rejestracji na webinarium można
>>>TUTAJ<<<