Stowarzyszenie Gmin jako partner projektu „BUILDING SUSTAINABLE COMMUNITIES” realizowanego przez Ambasadę Królestwa Danii pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych na wystawę i konferencję dotyczące zrównoważonego rozwoju w architekturze i planowaniu urbanistycznym.

 

1. Wystawa Duńskiej Architektury – koncepcje zrównoważonego rozwoju
29 duńskich architektów i firm inżynieryjnych

20 - 30 kwietnia, SARP, Foksal 2, Warszawa

Ambasada Królestwa Danii wraz z partnerami przedsięwzięcia: Stowarzyszeniem Architektów Polskich oraz Stowarzyszeniem Gmin Polska Siec „Energie Cités”, ma przyjemność zaprosić Państwa do obejrzenia wystawy, przedstawiającej duńskie wizje i kompetencje w zakresie zrównoważonego rozwoju w architekturze i planowaniu urbanistycznym.

Wystawa została już zaprezentowana w miastach takich jak: Berlin, Sztokholm, Kopenhaga, Abu Dhabi, a teraz zagości w Warszawie w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP.
Wystawa ukazuje prace i pomysły 29 duńskich architektów i inżynierów, a także przybliża obraz ich odpowiedzialności w budowaniu zrównoważonego rozwoju społeczności. Wystawa pokazuje przykłady rozwiązań architektonicznych w projektowaniu krajobrazu miejskiego i budynków, zgodnych z wizją godnej opieki społecznej, nowoczesnego stylu życia i efektywności energetycznej.

Główne pytanie – Czy architektura może zmienić świat?
Wystawa prac w pięciu kategoriach.
Mieszkanie – A gdyby budownictwo mieszkaniowe zostało zaprojektowane w poszanowaniu idei ludzkiej godności?
Praca – A gdyby miejsca pracy przyczyniały się do wzrostu innowacyjności, wzrostu gospodarczego i dobrobytu?
Wiedza – A gdyby system opieki zdrowotnej, edukacji i informacji został zaprojektowany uwzględniając potrzeby wszystkich?
Społeczeństwo – A gdyby przestrzeń publiczna była zaprojektowana w oparciu o dialog ze społecznościami zapewniając urbanistyczno-społeczną symbiozę?
Kultura – A gdyby kultura rozwija się poprzez budowanie globalnej świadomości w architekturze i urbanistyce?

26 kwietnia, 10:00-14:00, Konferencja – Idea zrównoważonego rozwoju w urbanistyce.
W ramach wydarzenia odbędzie się konferencja poświęcona idei zrównoważonego rozwoju w planowaniu urbanistycznym.  Konferencja przedstawi duńskie i polskie doświadczenia w architekturze i urbanistyce, z naciskiem na rolę społeczeństwa w tworzeniu koncepcji zrównoważonego rozwoju.
Wśród głównych prelegentów znajduje się profesor Jan Gehl, autor koncepcji zrównoważonego rozwoju, architekt miasta Kopenhagi Jan Christiansen, a także przedstawiciele polskiego Ministerstwa Infrastruktury, Polskiej Akademii Nauk, SARP i laureaci nagrody dla młodych architektów EUROPAN 10.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Więcej na temat programu (pobierz)

Serdecznie zapraszamy!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Infrastruktury oraz UN Habitat Warsaw. Patronat medialny objęły Architektura i Murator, Energia i Budynek oraz Doradca Energetyczny.

Głównym partnerem biznesowym przedsięwzięcia jest firma Rockwool. Partnerzy towarzyszący to firmy ISS Facility Services oraz firma DAN –doors.

 

Honorowy patronat

 

Partnerzy

   
     

 

Główny partner biznesowy

 

Partnerzy biznesowi

 

Partnerzy medialni