Materiały udostępnione przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. zostały opracowane w ramach projektu "Kids4Future - Zintegrowane działania mające na celu wzrost świadomości ekologicznej dzieci w zakresie oszczędzania energii poprzez różne formy edukacji na rzecz zrównoważonej przyszłości", który dofinansowany został przez program Inteligentna Energia - Program dla Europy oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Konsorcjum projektowe składa się z 10 partnerów z 10 krajów europejskich. Każdy partner współpracuje z co najmniej 20 szkołami pilotażowymi na terenie swojego kraju.

Kids4Future ma na celu podniesienie świadomości, kształtowanie właściwej postawy i wzrost wiedzy i zrozumienia tematów związanych ze zużyciem energii i jego środowiskowymi konsekwencjami. Chcemy przygotować dzieci do roli odpowiedzialnych mieszkańców i podejmowania właściwych decyzji w przyszłości.

Projekt dostarcza wysokiej jakości narzędzi pedagogicznych i przedstawia zagadnienia energetyczne w taki sposób, aby stały się one atrakcyjne i łatwo przyswajane poprzez zabawę.

Kim są Zaklinacze Deszczu?

Zaklinacze Deszczu wyglądają zupełnie jak Ty i ja, ale są również tajemniczy i bardzo zainteresowani badaniem i odkrywaniem nowych zagadnień. Zaklinacze Deszczu troszczą się o innych, naturę i warunki życia na Ziemi. Są naprawdę inteligentni - dużo więcej wiedzą na temat energii, środowiska i klimatu niż większość ludzi. Zdają sobie także sprawę, że wiedza jest siłą, która pomoże im ukształtować ich własną przyszłość!

Zapraszamy na stronę: http://www.rainmakers-eu.eu/ lub http://www.zaklinaczedeszczu.pl/